do not visit
Drukowane lokalnie i szybka dostawa
9,2 / 10
Ocenione jako kartki z najwyższą satysfakcją klienta

Konkurs zakończył się! 🌱🌎

Dziękujemy za udział w konkursie dla planety i gratulacje dla @karen_nikoline z okazji wygrania karty podarunkowej!

Wspólnie zebraliśmy 4800 zł na odbudowę lasów i sadzenie drzew.

Śledź nas na Instagramie @Optimalprint dla wiadomości, konkursów i nie tylko.

Wspólnie podejmujemy działania dla ochrony i odbudowy naszych lasów

Biorąc udział w konkursie, przyczyniłeś(-aś) się do sadzenia drzew i namorzyn, odbudowy lasów, walki z nielegalną wycinką, ochrony krajobrazów, i budowania bardziej zrównoważonej przyszłości dla każdego. Wspólnie zebraliśmy 4800 zł

Optimalprint wspiera zakorzenione lokalnie organizacje za pośrednictwem szwedzkiej platformy środowiskowej Milkywire. Przeczytaj więcej o tym, jak twoje wsparcie pomoże w odbudowie lasów i krajobrazów.

Dlaczego powinniśmy chonić nasze lasy i krajobrazy?

Lasy są niezbędne dla naszego przetrwania, pochłaniając 30% globalnych emisji CO2 i zapewniając schronienie dla 80% bioróżnorodności na świecie, podczas gdy istniejące krajobrazy mają olbrzymie znaczenie kulturalne, rolnicze i ekologiczne.

Podejmowane działania:

Ochrona i odbudowa lasów oraz sadzenie drzew

Obejmuje to prace polityczne, jak również fizyczną ochronę i odbudowę. Wzmacniamy i przywracamy rdzenne gatunki drzew i roślin, dla naturalnej i zrównoważonej odnowy.

Ochrona i odbudowa otwartych krajobrazów

Otwarte krajobrazy obejmują ekosystemy takie jak łąki, sawanny, mokradła i obszary górzyste. Otwarte krajobrazy zapewiają bioróżnorodność, ograniczają skutki suszy i powodzi, przechwytują dwutlenek węgla, i przyczyniają się do stabilności klimatu.

Wstrzymywanie wycinek i nadmiernej eksploatacji lasów

Projekty mające na celu wstrzymanie wycinek, plantacji palm olejowych, oraz innych działań, które mają głęboki wpływ na klimat, bioróżnorodność i społeczności zależne od lasów. Nadmierna eksploatacja lasów i ich niezrównoważone wykorzystanie wymagają pilnych reakcji.

Poznaj nasze Ekologiczne Produkty

W 2021 wypuściliśmy do sprzedaży ubrania z organicznej bawełny i recyklingowanego poliestru z certyfikatem Global Organic Textile Standard (GOTS), takie jak Organiczne Koszulki. Nasz najnowszy produkt to Biodegradowalne Etui na Telefon, które w co najmniej 70% składa się z organicznych, recyklingowanych lub biodegradowalnych materiałów.

Etui na Telefon Biodegradowalne
-40%
Etui na Telefon Biodegradowalne
Kod rabatowy CASEPL
Koszulki Organiczne
-40%
Koszulki Organiczne
Kod rabatowy ODKRYJPL
Dziecięca Koszulka Bio
-40%
Dziecięca Koszulka Bio
Kod rabatowy ODKRYJPL

 

Zawsze dążymy do używania materiałów pozyskiwanych w zrównoważony sposób. Nasze drukowane produkty papierowe oraz płótna wykonane są z papieru i drewna z lasów zarządzanych w zrównoważony sposób.

Kartki
-40%
Kartki
Kod rabatowy KARTKIPL
Plakaty Fotograficzne
-40%
Plakaty Fotograficzne
Kod rabatowy PLAKATYPL
Fotoksiążki
-40%
Fotoksiążki
Kod rabatowy FOTOPL

Najlepsze Produkty Do Ponownego Użytku Dla Bardziej Zielonego Stylu Życia

Wybieranie produktów, które uosabiają bardziej zielony styl życia to skuteczny sposób na ochronę zasobów naturalnych i środowiska. Produkty te są stworzone tak, aby długo służyły, były łatwe do czyszczenia i wielokrotnego użytku.

Torby na Zakupy
-40%
Torby na Zakupy
Kod rabatowy TOTEBAGPL
Butelka na Wodę
-40%
Butelka na Wodę
Kod rabatowy KUBKIPL
Kubek Podróżny
-40%
Kubek Podróżny
Kod rabatowy KUBKIPL

W Optimalprint, ekologia leży u podstaw wszystkiego co robimy. Naszym celem jest oferowanie pozyskiwanych w odpowiedzialny sposób, zrównoważonych produktów z obiegu zamkniętego, które minimalizują wpływ na środowisko.

W ten sposób korzystasz ty i planeta

Lokalna produkcja ogranicza emisję dwutlenku węgla

Od samego początku chcieliśmy produkować i świadczyć usługi tak blisko ciebie, jak to możliwe. Ogranicza to odległości transportowe i emisję dwutlenku węgla, i zapewnia szybką dostawę do ciebie.

Drukowanie tylko wtedy, kiedy zamawiasz, ogranicza odpady i zużycie materiałów

Wszystkie produkty Optimalprint są produkowane na zamówienie, kiedy je zamówisz. Zapobiega to nadmiernej produkcji i odpadom lądującym na wysypiskach.

Jakość, która trwa

Oferujemy wysokiej jakości, trwałe produkty, które zdają próbę czasu, abyś mógł się nimi cieszyć przez wiele lat.

Produkty pozyskiwane w zrównoważony sposób

Dążymy do używania materiałów z certyfikatem FSC®, z lasów zarządzanych w zrównoważony sposób, do produktów papierowych, płócien i wydruków na drewnie. Jeśli nie są dostępne, szukamy PEFC lub ekwiwalentu. Przykładowo, 90% naszych płócien oraz 84% naszych wydruków na drewnie wykonanych jest z drewna z certyfikatem FSC®.

Optimalprint jest częścią Gelato, firmy z siedzibą w Norwegii, która łączy rodziny, globalne przedsiębiorstwa i kreatywnych profesjonalistów, ze starannie wyselekcjonowanymi drukarniami na całym świecie.

Scarica l'app Optimalprint e accedi alle nostre migliori offerte!

WYŚLIJ MI LINK

Ti invieremo un link per scaricare l'app. Fornendo il tuo numero, accetti di ricevere un messaggio di testo automatico una tantum con un link per ottenere l'app Optimalprint. Potrebbero essere applicate tariffe standard per i messaggi di testo.